neděle 14. srpna 2011

Deka pro Makulku s kůží jako z motýlých křídel

Markétka je pro mě srdeční záležitost,.. tak jsem se rozhodla pro ni něco vytvořit. Narodila se s velmi vzácným genetickým onemocněním.
Tento blog není žádost o podporu, ale pokud k Markétce zavítáte, nikdo se zlobit nebude. Markétku podporuji nevelkou finanční částkou tak dva až tři roky, už si nepamatuji.. strašně to letí. Částka to je taková, která neublíží našemu rozpočtu, ale když se jich nasčítá víc, tak může pomoci. Zkrátka si každý měsíc nekoupím takový malý yardík látky a pošlu raději peníze Markétce...
Nevím proč mě zaujal zrovna její osud mezi stovkami jiných... Možná proto, že  si nedovedu představit nečapnout svoje dítě a nepomuchlovat ho, nepolochtat a nevlepit mu pořádnou pusu aniž bych mu ublížila. Tomu staršímu, co si budem povídat, občas jednu menší nevrazit:-) pšššt fakt jen malou, je silnější než já, takže se brání, co to dá. Co jsem ted šila a prošívala a párala a zase sešívala... jsem na to myslela asi nejvíc.
Přehoz půjde k Markétce do nového pokojíku. Látky vybrala maminka po netu, já je nakoupila a vymyslela, co z toho bude. To byl pro mě asi největší oříšek. Chudák maminka asi netuší, že jsem ty látky rozstříhala a zase sešila.... Jen můžu doufat, že se jí bude přehoz líbit. K dece přibude ještě lem kolem postýlky, aby si v noci neublížila.
Přehoz je šitý metodou log cabin, jednotlivé bloky sešité francouzským stehem k sobě.. nevím, jestli bych si příště raději nevybrala prošívat celý top!!

Látky Really Blake, kolekce Feelin groovy

2 komentáře:

  1. Tak jsem z Mariny rovnou přešla sem :-)Deka se ti moooc povedla!!! Krásná a krásnou věc děláš!

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuju, tady si tolik komentářů neužiju:-))

    OdpovědětVymazat